Stadiul lucrărilor de construcţie la casa de prăznuire

Viața parohiei Octombrie 20, 2013

Cu ajutorul Maicii Domnului şi cu binecuvântarea lui Dumnezeu am început lucrările de construcţie la casa de prăznuire, temelia fiind turnată în cursul anului trecut prin contribuţia în muncă a câtorva credincioşi din parohie.

În prezent, lucrările sunt executate de echipa de muncitori compusă din fraţii Ababei: Gabriel, Mugurel,  Dan-Ioan şi Florin. Chiar dacă ne confruntăm cu neajunsuri financiare, nădăjduim ca în această toamnă să ajungem cu lucrarea la roşu.

Mulţumim tuturor celor care au luat din puţinul dumnealor şi au oferit din toată inima ajutor financiar şi material pentru efectuarea lucrărilor. Mulţumim în mod deosebit domnilor Marcel Ungureanu,  Petrică Surdoaiei şi Costache Axinte; ultimul dintre aceştia având venerabila vârstă de 96 de ani şi este singurul veteran de război în viaţă din parohie.